Ako nalepiť ochrannú fóliu na bicykel

 

Nalepenie ochrannej fólie na naviac namáhané prvky rámu bicykla určite odporúčame. Je to jediný možný spôsob ako rám ochrániť od škrabancov a poškodenia laku. Lepenie je pri tom jednoduché a zvládne ho aj priemerne zručný človek.


Výber fólie


Z nášho pohľadu viac odporúčame fóliu v celku ktoré máme v ponuke. Tie je možné prispôsobiť, narezať na každý rám špecificky, keďže každý rám je iný a aj jeho ochranu si každý predstavuje inak. Na rozdiel od predrezaných kusov fólie na jednotlivé časti rámu, ktoré sú už narezané a nie vždy vám môžu vyhovovať.


Takto si z objednaného kusu fólie, napríklad rozmer 1m x 0,3m alebo 1,52m x 0,5m narežete pomocou pravítka rozmery, ktoré presne potrebujete budú vám vyhovovať.

 

Z našej ponuky odporúčame Polyuretánová fólia 160μm TPH, šírka fólie je 30cm, dĺžku si môžete vybrať 1m, 2m  a podobne podľa potreby. Fólia je tvárna, jednoducho sa lepí. Teplom sa fólia samozaceľuje. Pri poškodení škrabancami do hĺbky 10μm sa fólia pomocou tepla samozacelí a je opäť ako nová a nepoškodená. Fóliu stačí nahriať fénom je škrabance zmiznú.

 

Prípadná alternatíva PVC fólia od  KPMF v lesklom  a  matnom prevedení. Ochranná fólia v matnom prevedení je výborná na rôzne matné a saténové laky, splynie s povrchom. Fólie je možné objednať od 0,5m x 1,52m


 

Lepenie fólie

Na lepenie potrebujeme:

  • Ochrannú fóliu

  • Orezávač

  • Pravítko, alebo niečo rovné pozdĺž čoho budeme fóliu rezať

  • Stierku na fóliu

  • Rozprašovač

  • Nožnice

  • Meter


 

Postup lepenia ochrannej fólie na rám bicykla:

  1. Najprv zmeriame rozmery ochrannej fólie ktoré potrebujeme.
  2. Rozmery narežeme. Odporúčame rohy fólie zaobliť, spraviť rádiusy. Roh fólie je možné miesto kde sa fólia môže prípadne odlepiť.
  3. Ochrannú fóliu lepíme na mokro. Do rozprašovača namiešame zmes vody a mydla. 
  4. Lepený povrch najprv dôkladne očistíme. Následne naň rozprašovačom nastriekame zmes vody a mydla. Túto zmes nastriekame aj na fóliu zo strany lepidla.
  5. Fóliu priložíme na povrch a od stredu vytláčame vody spod povrchu fólie k okrajom. 
  6. Po dôkladnom vytlačení vody stierkou je dobre nechať bicykel v izbovej teplote, pripadne vonku v teple aspoň 12 hodín. Nech sa všetká voda vyparí spod povrchu a fólia sa následne poriadne priľne k povrchu.