Lepenie karbónovej fólie na strechu
Naši zákazníci veľmi často využívajú fólie na lepenie na strechu. Najviac využívajú čiernu karbónovú fóliu, ale taktiež je veľmi populárna čierna panoramatická fólia ktorá ma vysoko lesklý povrch. Taktiež je to čierna lesklá fólia od SINO, čierna lesklá fólia Airelease od KPMF a čierna lesklá trojvstvová od Teckwrap (má na fólii ochrannú vrstvu aby sa pri aplikácii nepoškodila).
Koľko fólie objednať na strechu?
Šírka strechy býva zvyčajne okolo 1,2m takže stačí zmerať dĺžku strechy a podľa toho objednať správny počet bežných metrov.
Lepenie fólie s Airelease (vzduchové kanáliky)
Čo potrebujeme?
Samolepiaca fólia s kanálikmi, stierka, teplovzušná pištoľ/ fén, technický lieh, karta (alebo niečo tenké na odtiahnutie gumy), orezávač/rezacia páska
Ako začať?
Ak máme na aute krajné lišty demontujeme ich, taktiež je najlepšie demontovať aj anténu, čo je byť dosť dlhá práca navyše ale výsledný efekt je určite lepší a taktiež ti zjednoduší aj následnú montáž fólie. V prípade že na okraji nemáme lišty a fólia bude končiť na karosérii, určite odporúčame použiť rezaciu pásku.
Povrch vyčistíme odmastíme, nezabudnite aj na časti kde sa fólia bude zahýnať za falce (pri čelnom a zadnom skle, bočné lišty). Ideálna aplikačná teplota fólie je okolo 20°C, vyvarujte sa lepeniu fólie pri nízkych teplotách. V zime určite odporúčame na aplikáciu vyhrievanú garáž.
Pri samotnom lepení sa môže použiť viac metód, buď si celú fóliu odlepíme od podkladového papiera a celú ju položíme na povrch strechy. Pri tejto metóde je potrebných pár pomocníkov, záleží od veľkosti strechy. Alebo začneme od čelného skla smerom do zadu a fóliu si odliepame po častiach a podkladový papier rolujeme pod fóliu. Pri oboch metódach je dôležité aby sme sa s fóliu trafili na lepený povrch. Teda aby sme na konci nezistili, že nám 5cm chýba. Preto je dobré mať fólie o pár desiatok cm viac, tak bude manipulácia na začiatku lepenia jednoduchšia.
Pri samotnom lepení postupujeme od stredu ku krajom, fóliu pritláčame stierkou. Ak sa fólia pokrčí, len ju opatrne odlepíme a nahrejeme, vráti sa do pôvodného stavu. Pri okrajoch je potrebné fóliu nahrievať. Fóliu orežeme s presahmi a zahneme, následne nahrejeme. Pri styku čelného skla a strechy býva často gumová ochrana. Pod ňu fóliu zahneme tak je ju tenkou kartou odtiahneme a potom tam stierkou vtlačíme fóliu.
Naspäť namontujeme lišty a anténu.
Pár videí pre lepšiu predstavu:
1 Komentáre
nikdy foliu nenahrievame pistolou ake je toto potrebne folia je malo sama zmrstovatelna a nevhodna na tento ucel
nalepsie sa nansa v lete na teply plech v tieni
Zanechať komentár